ODNOVA FLOAT & SPA

FLOATING

Odnova Float & Spa

NAJLEPSZE PRAKTYKI W KOMORZE


Oddech

Twój oddech jest najskuteczniejszym narzędziem uspokajającym umysł i odprężającym ciało. Staraj się oddychać głównie przez nos. Na początku możesz świadomie brać głęboki oddech, ale kiedy już oswoisz się ze swoim doświadczeniem, staraj się mniej manipulować oddechem, a bardziej po prostu obserwować oddech. Nie martw się, twoje ciało zawsze będzie pamiętać o oddychaniu. Jeśli ćwiczyłeś jakieś techniki medytacyjne lub oddechowe, unoszenie się na wodzie jest doskonałą okazją do ich wykorzystania.


Pozycje

Najważniejsze, żeby się poczuć wygodnie. Na początku spróbuj ustawić swoje ciało na środku zbiornika i staraj się unikać odbijania się z boku na bok. Ciało każdego jest inne, często kark jest obszarem napięcia. Niech głowa opadnie trochę do tyłu, a szyja rozluźni się i nie martw się głową, na pewno się nie zanurzy pod wodą, jeśli ją rozluźnisz. Jeśli pierwsza pozycja nie jest wygodna, spróbuj się poruszać, aż znajdziesz wygodniejszą pozycję. Oto dwie z naszych ulubionych pozycji- z rękami u boku, dłońmi do dołu lub ramionami nad głową z dłońmi uniesionymi do góry.


Odpuścić sobie

Po znalezieniu wygodnej pozycji po prostu połóż się, niektórzy doświadczeni w floatowaniu niemal natychmiast "puszczają". Jednak osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę leżą nadal w nieznanym otoczeniu co może być niepokojące.

Nie ma wyznaczonych reguł, które podpowiadałyby, co najlepiej robić w komorze, po prostu radzimy nie robić zupełnie nic. Co ważniejsze, nie oczekuj, że coś się wydarzy. Możesz stać się świadomy swojego oddechu - to wspaniały znak. W przypadku braku zewnętrznej stymulacji ta świadomość pomoże ci się zrelaksować i ostatecznie "odpuścić".


Bezruch

Fizyczne pozostawanie w bezruchu po znalezieniu wygodnej pozycji i pozostawanie w niej w połączeniu z wyciszeniem umysłu poprzez świadomość oddechu lub skupienie (mantrę) może doprowadzić cię do stanu holistycznego bezruchu. To właśnie wtedy Twoje ciało jest w stanie uzdrowienia.


Wrażliwość

Przy ograniczonej liczbie bodźców zewnętrznych, twój układ nerwowy zwiększy głośność, aby spróbować cokolwiek wyczuć. Ponieważ wciąż „nic” nie nadchodzi, istnieje świetna okazja, aby po prostu poczuć to, co pozostało do odczucia w twoim ciele. Bez zewnętrznych bodźców czuj swoje ręce, nogi, tułów, głowę tak intensywnie, jak to tylko możliwe. Pielęgnuj jak najwięcej wrażliwości na te części. Poczuj energetyczną jednolitą spójność tych części i obserwuj je bez osądzania, bez ograniczeń. Obserwuj swoje myśli, emocje i wrażenia.


Seria seansów

Zalecamy się skorzystać z minimum 3 seansów, zanim zdecydujesz, czy Floating jest dla Ciebie. Potrzeba kilku sesji, aby przyzwyczaić się do nowości, odpuścić i uświadomić sobie korzyści. Kiedy już zdasz sobie sprawę z korzyści, pokochasz floating i stanie się on dla Ciebie rutyną, to najtańszym sposobem na regularne unoszenie się jest karnet i karta stałego klienta.

Każdy seans floatingu jest wyjątkowy i często zapewnia to, czego potrzebujesz w danej chwili.

Istnieje krzywa uczenia się środowiska floatingu i możliwości pełnego, głębokiego relaksu, dlatego zalecamy co najmniej 3 sesje w ciągu 45-60 dni.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami, aby je omówić.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania pod numerem 797 99 00 66.