ODNOVA FLOAT & SPA

FLOATING

Odnova Float & Spa

WSKAZÓWKI I NAJLEPSZE PRAKTYKI PRZED SESJĄ FLOATINGU

Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do pływania i techniki, których możesz użyć podczas sesji floatingu, aby zoptymalizować swoje wrażenia z pływania.

Przede wszystkim zapoznaj się z przeciwskazaniami zdrowotnymi do seansu. Osoby z niektórymi schorzeniami nie powinny unosić się na wodzie.

Koniecznie przejrzyj poniższą listę!

Odnova Float & Spa

Co przynieść ze sobą?

Zabierz ze sobą tylko klapki i ręcznik oraz pozytywne nastawienie i otwarty umysł! Ponadto zapewniamy wszystko, czego potrzebujesz. Masz swój prywatny apartament z komorą wyposażony w osobisty prysznic, z którego będziesz korzystać przed i po pływaniu. Dostarczamy podstawowe produkty takie jak płyn do mycia ciała, szampon, odżywkę do włosów, zatyczki do uszu, kosmetyki do demakijażu preparat typu wazelina (do pokrywania drobnych skaleczeń i otarć) i suszarka do włosów oraz zatyczki do uszu. Jeśli wolisz, możesz zabrać ze sobą własne kosmetyki lub przybory toaletowe. Możesz także zabrać ze sobą szczotkę do włosów lub grzebień, ponieważ są to rzeczy osobiste, których nie zapewniamy. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, powinieneś zabrać ze sobą etui oraz roztwór soli fizjologicznej, aby zapobiec ich wysychaniu. Poniżej mamy kilka wskazówek i zaleceń, które warto wziąć pod uwagę w dniu wizyty, jednak zapewniamy wszystko, czego potrzebujesz na sesję. My zajmiemy się resztą.

Strój kąpielowy

Pokój floatingowy jest podczas seansu tylko do Twojej dyspozycji i pozwala na zachowanie prywatności. Zdecydowana większość ludzi floatuje nago i uważają to za wygodniejsze, a my także to właśnie zalecamy. Jeśli jednak wolisz pływać w kostiumie kąpielowym, zapraszamy.

Odnova Float & Spa

ZALECENIA


Golenie i woskowanie

Wszelkie rany i podrażnienia skóry mogą być rozpraszające z powodu reakcji na sól Epsom.

Jedzenie

Zalecamy lekki posiłek 90 minut przed floatingiem, abyś nie był ani najedzony, ani głodny. Unoszenie się na wodzie, gdy żołądek jest pełny, może być niewygodne, z drugiej strony unoszenie się, gdy jesteś głodny, może być rozpraszające.

Nawodnienie

Odwodnienie się przed pływakiem może nie być najlepszym stanem, szczególnie dla mózgu. Zdrowa codzienna praktyka nawadniania jest po prostu dobra dla optymalnej biologii!

Kofeina i napoje energetyczne

Zdecydowanie unikaj kofeiny i napojów energetycznych przed pływaniem. Stymulacja, której doświadczasz od kofeiny czy energetyków, jest dokładnie odwrotnym efektem w stosunku do tego, który będziesz chciał uzyskać podczas seansu. Zbyt duże pobudzenie przed sesją może sprawić, że nie poczujesz oczekiwanych efektów po sesji.

Alkohol

Jeśli jesteś pod wpływem alkoholu lub innego narkotyku, tego dnia nie będziesz mógł pływać na wodzie. Robimy to dla Twojego własnego bezpieczeństwa.

Ćwiczenia

Odkryliśmy, że wykonywanie ćwiczeń fizycznych (joga, trening cardio lub trening oporowy) przed pływaniem na wodzie znacznie poprawia doznania pływania. Twoje ciało zużyło stłumioną energię, mięśnie i tkanki są rozluźnione i są ukrwione, twój umysł jest czysty i spokojny. Połączenie unoszenia się z tym stanem może potencjalnie stworzyć głębszy stan medytacji.
Upewnij się, że masz małą przekąskę (nie fast food) po aktywności i przed sesją. Orzechy, owoce, soki lub koktajle to dobre opcje… Po prostu nie za dużo.

Farby do włosów

Osobom z niedawno farbowanymi włosami lub pasemkami zalecamy wstrzymanie się z rezerwacją seansu floatingu przez około tydzień lub dłużej po zabiegu farbowania. Jako wskazówkę zalecamy odczekanie co najmniej 10 dni do 30 dni w przypadku farbowanych włosów w odcieniach czerwieni. Kiedy bierzesz prysznic w domu, upewnij się, że woda przepływająca przez włosy jest całkowicie czysta i farba nie pozostaje na ręczniku. Czasami może to zająć kilka myć. Należy pamiętać, że nie da się tego obejść, a noszenie czepka nie pomoże. Barwniki mogą (w niektórych przypadkach) wyciekać lub ulegać wpływowi dużego stężenia soli gorzkiej.

Rany na ciele

Nie wolno floatować, jeśli na ciele są otwarte rany, owrzodzenia i wysypki, częściowo ze względów higienicznych, ale także dlatego, że sól w kapsule spowoduje dyskomfort rany, szczypanie i pieczenie.

Nowy piercing lub tatuaż

Nie jest zalecane pływanie ze świeżym i niewygojonym tatuażem lub kolczykiem. Jeśli twój tatuaż lub piercing nie jest w pełni zagojony, będzie kłuł, gdy wejdzie w kontakt ze słoną wodą. Zalecamy odczekać 3-4 tygodnie po wykonaniu tatuażu lub piercingu, zanim zaczniesz pływać. W ramach testu spróbuj zastosować środek dezynfekujący do rąk na tym obszarze. Jeśli szczypie, zaczekaj trochę dłużej, zanim wejdziesz do komory.

Choroba lokomocyjna

Jeśli cierpisz na ciężką chorobę lokomocyjną w innych okolicznościach (np. na łodzi, w samochodzie itp.), Istnieje ryzyko, że możesz na nią cierpieć w kapsule. Jeśli zazwyczaj używasz leków do kontrolowania choroby lokomocyjnej w takich okolicznościach, możesz rozważyć zrobienie tego w przypadku unoszenia się na wodzie.

Cukrzyca

Jeśli masz cukrzycę, pamiętaj, że unoszenie się na wodzie zmniejsza poziom kortyzolu w organizmie, co z kolei obniża poziom cukru we krwi.

Miesiączka

Nie zalecamy pływania podczas miesiączki.

Masz mniej niż 18 lat

Możesz skorzystać z seansu w towarzystwie opiekuna.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami, aby je omówić.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania pod numerem 797 99 00 66.